Türkiye Cumhuriyeti

Helsinki Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Finlandiya'da Yaşayan Türk Gençlerinin Dikkatine: , 23.02.2011

Finlandiya’da yaşayan Türk Gençlerinin dikkatine:

 

T.C. Helsinki Büyükelçiliği ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan, “Avrupa’daki Türk Gençleri Kendi Kültürü ve Tarihiyle Buluşuyor“ projesi kapsamında, Finlandiya’da yaşayan,  16-20 yaş grubu,  Türk gençlerinin yönelik tarih, medeniyet ve kültürlerini yakından tanıma fırsatını sunulmaktadır.

 

25 Temmuz / 8 Ağustos 2011 tarihleri arasında tertiplenecek tarih ve kültür gezisi İstanbul’dan başlayarak Edirne, Çanakkale, Bursa, Bilecik, Afyon, Konya, Nevşehir güzergahını izleyip Ankara’da son bulacaktır.

 

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan proje çerçevesindeki geziye katılanlardan her hangi bir ücret talep edilmemektedir.

 

Finlandiya’da ilk kez gerçekleştirilecek olan bu proje sayesinde ülkemizden uzak kalmış Türk gençleri, Türkiye’nin tarihini, kültürünü,  farklı yörelerini, gelenek ve göreneklerini, zengin mutfağını yerinde tanımış olacaklardır.

 

Geziye katılmak isteyenlerin, başvuru formunu en geç 30 NİSAN 2011 tarihine kadar turkemb.helsinki@mfa.gov.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.  Finlandiya’ya ayrılan katılımcı sayısı sınırlı olduğu için, başvuru formları Büyükelçiliğimiz tarafından değerlendirilecek ve geziye katılma hakkını elde edenlere 15 Mayıs 2011 tarihinde bilgi verilecektir.

İlgili Dosyalar :

- 3syyaweqtqtnaynlmoddvqqbbasvuru formu