Türkiye Cumhuriyeti

Helsinki Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine İlişkin Duyuru , 22.07.2014

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin “Yurtdışı Seçmen Kütüğü” 20 Temmuz 2014 tarihinde kesinleşmiştir. 

Büyükelçiliğimiz görev bölgesini oluşturan Finlandiya’da ikamet eden vatandaşlarımızın Helsinki’de 3 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak seçimde “Pikku Satamaku 3-5 00160 Helsinki” adresinde bulunan “Wanha Satama” Fuar ve Kongre Merkezindeki A ve B salonlarında 08:00-17:00 saatleri arasında oylarını kullanmaları mümkün olacaktır.  

İhtiyaç duyulması halinde ikinci tur seçimler 17 Ağustos 2014 tarihinde aynı mahalde ve aynı saatler arasında gerçekleştirilecektir. 

Helsinki'de oy kullanma süresi 1 gün olduğu cihetle randevu alınmasına gerek bulunmamakta olup, vatandaşlarımızın oy kullanacakları saat aralığı ve sandık numarası Yüksek Seçim Kurulunca otomatik olarak belirlenecektir. 

Hangi saat aralığında ve hangi sandıkta oy kullanılacağı 26 Temmuz 2014 tarihinden itibaren www.ysk.gov.tr  internet adresinden öğrenilebilecektir. 

Seçim günü oy kullanmaya gelmeden önce vatandaşlarımızın kendileri için belirlenen saat aralığını ve sandık numaralarını öğrenmeleri zaman tasarrufu bakımından yararlı olacaktır.

Saygıyla duyurulur.