Türkiye Cumhuriyeti

Helsinki Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Türkçenin Sesi Radyosu , 17.02.2016

DUYURU

Yunus Emre Enstitüsü, Türk dilini,  kültürünü, sanatını ve tarihini tanıtmak amacıyla gerçekleştirdiği projelere bir yenisini daha ekleyerek "Türkçenin Sesi Radyosu"nu kurmuştur.

"turkceninsesi.yee.org.tr" internet adresinden yayın yapan radyonun hedef kitlesini tüm dünyada Türkçeyi öğrenmek ve Türk kültürünü tanımak isteyen yabancılar oluşturmaktadır.

İnternet teknolojilerini kullanarak yayın yapan yeni nesil bu radyonunun program içerikleri A1'den C1'e kadar Türkçe seviyelerine göre düzenlenmiştir. Program akışında ülkemizden günlük haberler ve hava durumuna da yer verilmekte, bu bakımdan radyonun, program içeriği ve internet sayfasında sunulan imkanlarla bir uzaktan Türkçe öğrenme aracı olarak kullanılabilmesi mümkün olabilecektir.

Saygıyla duyurulur.

ILMOITUS

Yunus Emre instituutti jatkaa Turkin kielen, -kulttuurin,- taiteen sekä historian edistämäsprojekteja uuden “Turkin ääni” radio-ohjelman avulla. Radiolähetyksiä voi seurata Inrnet-osoitteessa “turkceninsesi.yee.org.tr”. 

Kohderyhmänä ovat kaikki turkin kielestä ja kulttuurista kiinnostuneet kautta maailman. Internet teknologiaa hyväksikäyttävän radio-ohjelman sisältö on suunattu turkin kielen tasoille A1-C1. Radiohjelman avulla muun muassa ajankohtaisia uutisia ja säätietoja voi seurata missä tahansa, lisäksi ohjelman Internet sivuston tarjoamien toimintojen avulla on mahdollista oppia lisää turkin kieltä.